plut. rez. Krzysztof Mazur

 

Karierę jeździecką rozpoczął w Sekcji WKKW w CKWS Legia w Starej Miłosnej. Ukończył Technikum Hodowli Koni w Chojnowie, uzyskując tytuł technika hodowli koni.

W trakcie nauki jeździł w JKS Jaroszówka przy Stadninie Koni Jaroszówka. Następnie odbył zasadniczą służbę wojskową w Szwadronie Kawalerii Wojska Polskiego. Jest także aksolwentem  szkoły podoficerskiej w Mińsku Mazowieckim, po ukończeniu której został  awansowany do stopnia kaprala.

Dalszą karierę jeździecką kontynuował w Niemczech.

W 2001 r. został jeźdźcem Stowarzyszenia „Klub Jeździecki Legia Kozielska” w Warszawie i rozpoczął starty w dyscyplinie skoków przez przeszkody. W latach 2011-2018 był żołnierzem zawodowym Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego, czynnie uczestnicząc w rywalizacji sportowej w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Jest zwycięzcą licznych konkursów Grand Prix zawodów ogólnopolskich. Posiada I licencję w skokach i aktualnie I klasę sportową. Skutecznie i na wysokim poziomie przygotowuje młode konie do konkurencji skoków przez przeszkody, kilka z nich doprowadził do konkursów Grand Prix.
Całkowicie oddany swojej pasji, z determinacją dąży do osiągania jak najlepszych wyników  na najwyższym poziomie sportowym.
Prywatnie ojciec dwóch synów Franciszka  i Antoniego.