Zbigniew Kaczorowski

Sportową karierę skoczka rozpoczął jako młody junior sekcji jeździeckiej klubu CWKS Legia Warszawa. Talent i pracowitość przyniosły mu w 1976 i 1977 roku tytuły Mistrza Polski Juniorów, które wywalczył startując na koniu Arendarz.

Po zakończeniu kariery czynnego sportowca i zawodowego żołnierza WP, Zbigniew Kaczorowski, absolwent AWF, rozpoczął swoją przygodę jako jeździecki szkoleniowiec.
Na tej drodze znalazły się między innymi prowadzenie jeździeckiego klubu sportowego w Kuwejcie, szkolenie kawalerii w egzotycznej Malezji czy zorganizowanie i prowadzenie klubu jeździeckiego w Iranie.

Jednak nie tylko dalekie i egzotyczne kraje były areną Jego pracy szkoleniowej. W kraju organizował i prowadził jako menedżer w pełni profesjonalny klub jeździecki KS Garo.

 

W 2012 roku został członkiem Zarządu PZJ, pracował w Radzie Szkolenia Jeździeckiego czy Radzie Trenerów, a w latach 2018-2022 pełnił funkcję trenera młodzieżowej KN PZJ w skokach przez przeszkody.

W trakcie swojej kariery czynnego zawodnika zawsze ambitnie walczył o sportowy sukces. To samo przekazywał swoim jeździeckim wychowankom.

Zmarł w nocy z 5/6 sierpnia 2022 roku po ciężkiej chorobie.

Źródło: (https://swiatkoni.pl/odszedl-zbigniew-kaczorowski)