Podsumowanie roku 2020

Ze względu na pandemię COVID-19 działalność Stowarzyszenia została mocno ograniczona. Organizowane co roku tradycyjne spotkanie opłatkowe podsumowujące sezon jeździecki, do którego Zarząd Stowarzyszenia „Klub Jeździecki Legia Kozielska” przywiązuje szczególną uwagę, gdzie możemy się spotkać twarzą w twarz, podziękować za osiągnięcia i przystąpić do realizacji nowych planów, siłą rzeczy zostaje przeniesione do internetu.

Rok 2020 to 60-lecie jeździeckiego klubu sportowego przy ul. Kozielskiej w Warszawie https://www.legia-kozielska.pl/historia/, to 40 lat od zdobycia złotego medalu IO indywidualnie https://www.legia-kozielska.pl/jan-kowalczyk-2/ oraz srebrnego medalu IO drużynowo https://www.legia-kozielska.pl/marian-kozicki-2/ .

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje naszym sympatykom  za bezinteresowną pomoc w działalności naszego klubu; w szczególności pragniemy podziękować panom Maciejowi Chwalińskiemu, Marcinowi Kawińskiemu, Dawidowi Marciniakowi, Karolowi Molendzie, Arkadiuszowi Werelichowi i Arturowi Roli.

Szczególne podziękowania kierujemy do Dowódcy Garnizonu Warszawa Pana gen. dyw. Roberta Głąba oraz Dowódcy Pułku Reprezentacyjnego WP Pana płk. Leszka Szcześniaka, dzięki którym możemy realizować naszą działalność statutową na użyczonej części obiektu wojskowego przy ul. Kozielskiej.

Dziękujemy również wszystkim innym osobom, które wsparły nas finansowo w czasie pandemii COVID-19, kiedy nasze konie rekreacyjne nie mogły zarobić na swoje utrzymanie ze względu na całkowity lockdown.

Pomimo trudnego okresu w pierwszej połowie roku oraz ograniczeniom związanym z organizacją zawodów jeździeckich w dalszej części roku nasi zawodnicy trenowali i reprezentowali nasze barwy na parkurach i czworobokach.

Zarząd Stowarzyszenia dziękuję wszystkim zawodnikom reprezentującym barwy naszego klubu za wyniki osiągnięte w 2020 roku:

plut. Krzysztofowi Mazurowi za przygotowanie kolejnych koni do startów na poziomie konkursów Dużej Rundy oraz za stałe utrzymywanie się na poziomie klasy Grand Prix.

Zuzannie Chwalińskiej za brązowy medal w Halowym Pucharze Warszawy i Mazowsza w kategorii Seniorów

Marii Gonciarek za srebrny medal w Halowym Pucharze Warszawy i Mazowsza w kategorii Juniorów

Patrycji Matyjasik za srebrny medal w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w kategorii Junior Młodszy

Natalii Paliszkiewicz za złoty medal w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w kategorii Zawodnik z III licencją

Dziękujemy również wszystkim zawodnikom godnie reprezentującym barwy klubu na zawodach ogólnopolskich, regionalnych i towarzyskich:

Hannie Błażejewskiej

Walerii Branickiej

Aleksandrze Buczyńskiej

Piotrowi Ciesielskiemu

Zofii Czakyrow

Ewie Czyżewskiej

Oldze Gieracz

Lidii Gontarz

Jagodzie Krauze

Włodzimierzowi Kupczykowi

Oliwii Laferi-Sapiej

Julii Lewinson

Zofii Okuła

Annie Pawłowskiej

Januszowi Poławskiemu

Mariannie Pracel

Alicji Rogala

Zuzannie Różyc

Ewie Szewczyk

Zuzannie Sztencel

Marcie Witos

Agacie Vollenhoven

Wszystkim naszym zawodnikom składamy serdeczne podziękowania za sumienne treningi jeździeckie i udział w zawodach oraz życzymy sukcesów w roku 2021.

Początek drogi sportowej to zdobycie odpowiednich umiejętności jeździeckich potwierdzonych zaliczonym egzaminem na odznaki jeździeckie PZJ. W miesiącach czerwiec i sierpień przeprowadziliśmy dwukrotnie egzamin na brązowe i srebrne odznaki jeździeckie.

W 2020 roku we współpracy z Dzielnicą Wola m. st. Warszawy zorganizowaliśmy warsztaty jeździeckie dla dzieci i młodzieży pozostającej w Warszawie podczas ferii zimowych, a następnie wakacji. W lutym i sierpniu przeprowadzono zajęcia dla ponad 300 osób.

Jeździectwo to nie tylko sport i rekreacja, to również przygotowanie do służby w jednostkach mundurowych, głównie w Szwadronie Kawalerii Wojska Polskiego. Kontynuujemy współpracę z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii , której celem jest m.in. zapoznanie uczniów klas mundurowych w/w szkoły z tradycjami kawaleryjskimi.

Na wniosek Zarządu Stowarzyszenia „Klub Jeździecki Legia Kozielska” uhonorowano osoby od wielu lat związane z jeździectwem i wspomagające działalność naszego klubu.

Polskie Honorowe Odznaki Jeździeckie PZJ otrzymali:

płk Leszek Szcześniak Dowódca Pułku Reprezentacyjnego WP

Witold Kubik

Janusz Poławski

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku

życzymy Państwu dużo zdrowia, samych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym

oraz wiele radości i uśmiechów

 

                                                                                                                                                                              Zarząd Stowarzyszenia

                                                                                                                                                                             „Klub Jeździecki Legia Kozielska”