Wizyta klas mundurowych

W połowie czerwca 2024 r. w ramach współpracy gościliśmy uczniów klas mundurowych oraz ich opiekunów z Liceum Ogólnokształcącego ZSZ im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii na kolejnej edycji warsztatów jeździeckich.

Uczestnicy udali się do Starej Miłosnej poznać pracę żołnierzy Szwadronu Kawalerii WP,  Na naszą prośbę zaprezentowano uczestnikom kawalerzystów w pełnym umundurowaniu, odbył się również pokaz wyszkolenia żołnierzy Szwadronu Kawalerii WP.

W siedzibie naszego klubu uczniowie poznali pracę policjantów i policjantek z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji Następnie mogli posmakować wojskowej grochówki i posilić się.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję dosiąść osobiście naszych koni rekreacyjnych oraz poznać pracę instruktorów jeździectwa.

Warsztaty dla młodzieży z klas mundurowych prowadzone są w ramach przygotowań do dalszej służby mundurowej. Żołnierze z Centrum Rezerw Wojskowych przedstawili uczniom wyższe uczelnie na których mogą kontynuować szkolenie mundurowe.

Na zakończenie został wręczony okolicznościowy puchar, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową rozetę.