Spotkanie opłatkowe 17 grudnia 2019 roku

Kolejna Wigilia za nami. Tradycyjnie, jak co roku spotkaliśmy się wszyscy w świątecznym nastroju, aby złożyć sobie życzenia i podsumować mijający 2019 rok. Naszą uroczystość zaszczyciły swoją obecnością znamienite osoby, którym serdecznie podziękowaliśmy za dotychczasową owocną współpracę:
• Dowódcy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego płk. Leszkowi Szcześniakowi,
• Księdzu prałatowi płk. dr Janowi Domianowi,
• naszym olimpijczykom: Janowi Kowalczykowi, Marianowi Kozickiemu oraz Wandzie Wąsowskiej,
• delegacji klas mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii, pod opieką płk. Henryka Mroza.

Podziękowaliśmy także naszym zawodnikom za osiągnięcia sportowe w 2019 roku, życząc im dalszych sukcesów w zawodach jeździeckich.
Ważną częścią uroczystości były podziękowania przedstawicieli Domu Dziecka nr 1 Nasz Dom im. Maryny Falskiej. Na ręce prezesa Stowarzyszenia Klub Jeździecki Legia Kozielska Pana Andrzeja Nowaka dziewczynki złożyły dyplom z podziękowaniami za pomoc w realizacji marzeń związanych z jazdą konną.
Po części oficjalnej wysłuchaliśmy kolęd wykonanych przez „trzy pokolenia” naszych sympatyków.
Jednak największy moment wzruszenia przeżyliśmy, kiedy zgasły wszystkie światła i nasza najmłodsza zawodniczka, w pełnym stroju jeździeckim weszła z tortem dla naszego drogiego Jubilata Pana Jana Kowalczyka. Przy akompaniamencie skrzypiec wszyscy goście zaśpiewali gromkie „Sto lat”. Nasz Olimpijczyk ukończył 78 lat.

Ten wzruszający moment podkreślił wyświetlony złoty przejazd Pana Jana na Artemorze z Moskwy w 1980 roku.
Korzystając z okazji obecności tak licznej grupy sympatyków Stowarzyszenia Klub Jeździecki Legia Kozielska padła propozycja założenia komitetu organizacyjnego przyszłorocznych obchodów:
• 60-lecia powstania naszego klubu oraz
• 40-lecia zdobycia złota i srebra olimpijskiego w dyscyplinie skoki przez przeszkody.
Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas spełniania dobrych uczynków i dzielenia się miłością. Również my postanowiliśmy włączyć się w akcję pomocy bezdomnym zwierzętom, podopiecznym Fundacji Wzajemnie Pomocni. Zebraliśmy datki pieniężne i rzeczowe.
Po ciepłych życzeniach Księdza Prałata i poświęceniu podzieliliśmy się wszyscy opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.
Spotkanie zakończyła uroczysta kolacja.

WESOŁYCH ŚWIĄT I DO SIEGO ROKU!!!!!


Fot. Wojciech Holnicki

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej Wigilii autorstwa Wiktorii Piszczelskiej.

https://photos.app.goo.gl/FBkcAR4ShzzTjLX17